PREP Paarisuhtekoolitus

PREP-paarisuhtekoolitus sobib erinevatele sihtgruppidele: nii neile, kellel on õnnelik paarisuhe ning kes sooviksid panustada sellesse, et nende suhe sellisena ka püsiks, kui ka neile, kelle paarisuhtes on probleeme ning kes sooviksid omavahelist suhet parandad.

Käsitletavad teemad: turvalisus, riskifaktorid, teadvustamata, põhjendamatud ja rääkimata ootused paarisuhtes, erinevused ja nendega toimetulek, ohumärgid suhtlemises, pingestamine ehk kasvav tüli, alavääristamine, negatiivne tõlgendamine, vältimine, hea suhtlemise alustalad, varjatud teemad ja peidetud probleemid, neljasammuline probleemilahendusmudel. Raskustega toimetulek ja teineteise toetamine. Ühtehoidmine ja sõprus paarisuhtes, ühine rõõm ja koosveedetud aeg. Sensuaalsus ja seksuaalsus, pühendumine ja kohusetunne.

PREP-paarisuhtekoolitus sobib püsisuhtes olevatele paaridele. Koolitus ei sisalda grupitöid, kus paarid peaksid omavahelisi asju avalikult arutama või teistega jagama. Kursusel tehtavad harjutused toimuvad vaid osaleval paaril omavahel. Aeg-ajalt juhendab paari harjutuste läbiviimisel üks koolitajatest.
PREP-i efektiivsust on tõendanud paljud pikaajalised teadusuuringud.

Lisa saab lugeda kodulehelt prep.ee