Vaimse Tervise kuu raames Papaveris toimuvad töötoad ja Vaimse Tervise Mess 2016

Oktoober on Vaimse Tervise kuu

8.oktoobril toimub Vaimse Tervise Mess 2016, kus oleme ka meie oma boksiga väljas. Täpsem info messi kohta

Ka sellel aastal on Papaveris Vaimse Tervise kuu raames võimalus osaleda töötubades. Sel aastal on 4 töötuba planeeritud reedeti kl 14.00-15.30.
Osalema on oodatud lapsevanemad ja lastega töötavad spetsialistid.

Töötoad toimuvad aadressil: Papaver MTÜ Kotka 26 III korrusel ruumis 335

Töötoas osalemiseks palume kindlasti registreeruda järgneval LINGIL

Reede, 07.10.2016 kell 14:00
“Kaasav haridus ja HEV õpilase toetamine põhikoolis” – eripedagoog/logopeed PhD Viivi Neare
Töötoas otsime vastust küsimusele, miks on vaja siiski teada erivajaduste olemusest koolis. HEV õpilase õppimise toetamine, õppe sisu, protsessi, õppematerjalide ja keskkonna kohandamise või muutuste kaudu kuni IÕK rakendamiseni välja. Mis muudab õpilaste ja õpetajate elu kergemaks?
TÖÖTOA ETTEKANNE

Reede, 14.10.2016 kell 14:00
“Lihtsaid nippe, mida pakub loovteraapia autismispektrihäirega lastele ja täiskasvanutele.” – loovterapeut Kaire Bachmann
Töötoas on võimalik kuulata ja kaasa teha, mõelda ja jätta meelde, kuidas saan oma last aidata lasteaias, koolis ja kodus väga lihtsate vahendite ja tegevustega.

Reede, 21.10.2016 kell 14:00
“ATH laps on ka hea laps.” – laste psühhiaater dr Viivika Lauri
Töötoas avame eripäraste laste käitumise põhjusi ning selgitame keskkonna mõju nende lastele. Arutame pikemalt laste emotsionaalse seisundi eripärasid ja kuidas toetada last erinevates keskkondades. Toome välja tõsiasja, et ATH laps on hea laps.
Osalema on oodatud lapsevanemad ja lastega töötavad spetsialistid.
TÖÖTOA ETTEKANNE

 Reede, 28.10.2016 kell 14:00
“Esmaabivahendid käitumisraskustega toimetulekuks.” – psühholoog Kadri Lüüs
Töötoa eesmärgiks on tutvustada praktilisi vahendeid lapse käitumises esinevate raskustega toimetuleku toetamiseks ja selgitada nende kasutamise põhimõtteid. Käsitleme erinevaid mänge, tegevusi ja abimaterjale, mis aitaksid lapsega kontakti luua, motiveerida suunamisele allumist, ärritunud lapsel rahuneda ja motoorset rahutust kontrollida.
TÖÖTOA ETTEKANNE

Töötubade KOKKUVÕTE. Töötubades osales kokku 79 osalejatel. Küsisime osalejatelt ka tagasisidet. Tagasisidekokkuvõttega saate tutvuda SIIN